Іриси, фото квітки, догляд, вирощування ірисів.

Категорія  Город  |  КВІТНИК 10.04.12
Іриси - багаторічні рослини з мечовидним листям і м'ясистим кореневищем, широко поширені в наших садах. Група ранніх ірисів до 20 сантиметрів висоти відбувається головним чином від карликового ірису (ірис пуміла), цвіте в кінці травня - початку червня фіолетовими, жовтими і білими квітками. Особливо красиві садові сорти комбінованих забарвлень - білої і темно-фіолетовою. Окремі квітки цвітуть недовго, в зрізаному вигляді всі бутони розпускаються поступово. Вони надзвичайно витончені і декоративні за умови видалення відцвілих квіток з зав'яззю.

Сорти ірисів:

Слідом за ранніми, здебільшого низькими сортами, в червні і липні цвіте група садових ірисів. У їх походження бере участь значна кількість видів, завдяки чому за забарвленням, формою і величині квітки у різних сортів придбали виключне різноманітність.

У всіх групах ірисів поряд з сортами, позбавленими аромату, є значна кількість сортів з дуже сильним, відчутним на відстані приємним запахом.
Величина окремих квіток найбільш великоквіткових сортів досягає 12-14 сантиметрів при висоті квітконосів близько метра. Особливо гарні сорти з квітками, світло-порцеляновими, майже білими, темно-коричневими з кремово-білим, темно-сині, темно-фіолетові та блакитні з рожевими і коричнево-червоними відтінками.


Кількість садових сортів ірисів велике, наводимо кілька кращих. Даліла - дуже запашний, рясно квітучий сорт з квітками світло-фіолетового з кремовим забарвлення, на квітконосах до 80 сантиметрів висоти. Маорійські король - сорт з квітками оранжево-жовтими з темно-фіолетовим. Мадам Шеро - сорт з ^ квітками фарфорово-білими з широкою бузково-блакитний штрих-видною окантовкою пелюсток. Гектор - сорт з жовтими з коричнево-червоним квітками.

Вирощування ірисів:

Іриси воліють відкриті сонцю місця, суглинисті грунти з великим вмістом гумусу і вологи. Легко переносять посадку і пересадку протягом усього літа. Для збереження сорту іриси розмножують діленням кореневища. Для інтенсивного розмноження кореневища ріжуть на частини, залишаючи на кожній ясно видимі сплячі бруньки, і, обрізавши листя, поміщають для проростання і утворення коренів під рами захищеного грунту або під шматки скла на грядках.

Гібридні садові сорти при розмноженні насінням не зберігають ознак материнського сорту. Вимагають штучного запилення; дозрілі, добротні на вигляд насіння часто не дають сходів. Великі насіння сіють восени в миски або ящики, а також у відкритий грунт. На зиму посіви залишають під снігом.

Великоквіткові садові сорти, особливо володіють ароматом і ніжними, забарвленнями квіток, успадкованими від малоазіатських і південних видів, прикривають на зиму деревним листом шаром близько 5 сантиметрів.

Як розмістити іриси в квітника:

Рано квітучі іриси застосовують для однотонних групових посадок на тлі газону. Наприклад, карликові іриси зі світло-жовтими квітками садять поруч з одночасно квітучими карликовими ірисами темно-фіолетового забарвлення і т. п.

Високі великоквіткові садові іриси також садять групами на газоні або перед чагарниками, іноді на спеціально відведених вузьких рабатках. Необхідно враховувати, що перший рік після посадки іриси цвітуть біднішими. Пересадка і ділення кореневищ ірисів на грунтах, багатих перегноєм, проводиться навесні раз на три роки.

Срезиваніе стебел ірисів для постановки в воду проводиться перед розпусканням перші квітки на стеблі, у букети ставлять стебла з розпустилися квітками, видаляючи із стебла відцвілі.

На замітку: займаючись облаштуванням квітника, не варто забувайте про інтер'єр Вашого дачного будиночка і саду. Пам'ятайте, що дачні та садові меблі - це дуже важливий елемент дизайну, одночасно облагороджує і створює унікальний образ Вашої дачі. Облаштування місця відпочинку немислимо без красивою і зручною меблів для саду. Садова меблі завжди є відображенням наших звичок, характеру, способу життя. Включіть фантазію і
перетворите свій дачну ділянку в межа дизайнерських мрій.
Читайте також:

Корисне

© 2012 Щоденний журнал для городників